baslikyeni.jpg
Birliğimizin 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan seçimli olağan genel kurul toplantısı Tarım Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Yoğun gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda seçim de yapılarak bir önceki yönetim kurulu Erol Akar başkanlığında tekrardan seçilerek güven tazelediler.
Toplantıda Birliğe yıllarca emek vermiş önceki dönem birlik yönetiminde görev almış olan Bayram Gök'e ve Celal Çetinkaya'ya vermiş oldukları emeklerden dolayı plaket verildi.
Toplantıya katılan tüm temsilcilerimize teşekkür ederiz.
 
 
 
 

28.05.2021 tarihinde Birliğimiz toplantı salonunda gerçekleştirilen delegasyon toplantısının gündeminde yer alan Orman köylüsünün gerçekleştirdiği üretimin, birim fiyatlarındaki sorunları ve bu sorunlarında, geliri orman işçiliğine bağlı vatandaşların geçim sıkıntısı çekmelerine ve göç durumunun gerçekleşmesine zemin hazırlayan faktörler tartışmaya açıldı.

 

Kastamonu Merkez’e bağlı Parmaklıtürbe Köyünde açılışı yapılan süt toplama merkezi hizmet vermeye başlamıştır.

Kooperatif Örgütlerinin kurumsallaşmasına yönelik Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi stüdyosunda Birlik Başkanımız Erol AKAR ile gerçekleştirilen röportaj gerçekleştirilmiştir. Çekim işlemlerini gerçekleştiren Kastamonu Üniversitesi İletişim fakültesinde görev yapan Arş. Gör. Salih ERTOSUN, Arş. Gör. Mehmet EROL ve röportaj süresince emeği geçen  Arş. Gör. Ayça BİLMEZ ‘e, ayrıca Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Muharrem ÇETİN' e teşekkür ediyoruz.

 

VİDEOYA AİT GÖRÜNTÜLERE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

 https://youtu.be/_BEXtouxlbk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kastamonu Merkez'e bağlı Küçüksu Köyün’ de hizmet vermek amacıyla açılacak olan süt toplama merkezine ait inşaat çalışmaları başlamıştır.

 

Kastamonu Köy Koop. Birlik Başkanı olarak görev yapan Erol AKAR’ ın yeni yaşı Köy Koop. ailesi tarafından kutlandı.

Kendisine ailesiyle ve sevdikleriyle sağlıklı, mutlu, huzurlu nice seneler diliyoruz.

 

Kastamonu Üniversitesi iletişim Fakültesi ile Birliğimiz arasında oluşturulan iş birliği çerçevesinde faaliyetlerimizin tanıtımı sürecinde süt toplama merkezlerinin sunduğu hizmetlerden ve bu hizmetlerin işleyiş süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Bu kapsamda Birlik Başkanımız Erol AKAR, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Muharrem ÇETİN, Arş. Gör. Salih ERTOSUN ve Arş. Gör. Mehmet EROL süt toplama merkezlerini ziyaret ettiler.

Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Wednesday the 4th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates