baslikyeni.jpg

Birliğimizce yapımı gerçekleştirilen Süt toplama merkezi Kaşçılar bölgesi mescit köyünde açıldı. İFAD Projesi kapsamında gerçekleştirilen yatırımın makine ve ekipmanlarının alımında İFAD Projesinden 326.062,50 TL kredi desteği alındı. Birlik tarafından Öz kaynak olarak 217.612,50 TL, bina yapımı için 398.033,42 TL, karşılandı. Böylece toplamda 941.708,42 TL tutarında yatırım gerçekleştirildi. Açılışı yapılan tesis ve Parmaklı türbe bölgesinde faaliyete geçirilen diğer bölge ile birlikte toplamda yaklaşık 1000 işletmenin yararlanması söz konusu olacak.

 Açılışımıza; Vali Sayın Avni ÇAKIR, Milletvekili Sayın Metin ÇELİK, Tarım ve Orman Bakanlığı Etüt ve Projeler Daire Başkanı Dr. Şule ÖZEVREN, Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Bekir Yücel TANRIKULU, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Güray PARÇAL, AK PARTİ İl Başkanı Sayın Doğan ÜNLÜ, MHP İl Başkanı Sayın Emin ÇINAR,  Köy Koop. Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Eray ÇİÇEK, DGRV Türkiye Temsilcisi Sayın İfakat GÜRKAN, diğer kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bölgede faaliyet gösteren kooperatif yöneticilerimiz ve üreticilerimiz tarafından katılım sağlanarak açılış gerçekleştirilmiştir.

2021 YILI GENEL KURUL DOSYALARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Taşköprü Belediyesi ve Birliğimiz tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Ethem mahallesi süt toplama merkezinin 23.06.2022 tarihinde açılışı yapıldı. Açılışa; Taşköprü Kaymakamı Çağlar PARTAL, Belediye Başkanı Abdullah ÇATAL, İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU, Taşköprü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet İPEK, , Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN ve kooperatif yöneticileri ile çiftçiler açılışa katıldı.  

Devrekani ilçemizde 20 kadın çiftçimizin bir araya gelmesiyle kurulan Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu ve birliğimize ortaklık için başvuruda bulundu. El emeği göz nuru olan yerel dokumaların pazarlanarak ekonomik değere dönüşmesinde birliğimiz ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerdir. Kadınlarımız tarafından kurulan girişimci kooperatif yönetimine ve ortaklarına başarılar diliyoruz.

 

Birliğimizin 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Güray Koçak toplantı salonunda, Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK, Köy Koop. Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet VAROL, TKDK İl Koordinatörü Ahmet KUYULU, Or-Koop. Genel Müdürü Erdem KAPLAN, ilgili kurum amirleri ve siyasi partilerin temsilcilerinin katılımlarıyla 14.05.2022 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda birliğimizin 2021 yılı faaliyetleri değerlendirildi. 

 

 

KÖY KOOP. PROJE DESTEK BİRİMİ TARAFINDAN HAZIRLANAN TKDK IPARD2, 11. ÇAĞRI DÖNEMİ 2. VE 3. GRUPTA ONAYLANAN PROJELERİMİZ.

TOPLANTI TARİHİ: 14.05.2022

TOPLANTI YERİ: KASTAMONU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ GÜRAY KOÇAK TOP. SALONU

TOPLANTI SAATİ: 13.00

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Thursday the 11th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates