baslikyeni.jpg

Kooperatif yönetim ve denetim kurulu üyelerinin eğitiminin 2. Etabına 21.02.2024 tarihinde Çatalzeytin ilçemizde başlanıldı. Kooperatif ortaklarımızın da yoğun katılımıyla gerçekleştirilen eğitim programına OR-KOOP Merkez Birliği ile kurum ve kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.

            Yasal zorunluluk olarak uygulamaya konulan kooperatif yönetim ve denetçilerinin eğitimine ileri ki süreçte de devam edilecektir.

Birliğimizin istişare gücünü ve iletişim kanallarını geliştirmek amacıyla Kadın Çiftçi Danışma Kurulu oluşturulmuştur.

         Birlik bünyesinde faaliyet yürütecek olan kadın çiftçi danışma kurulunun oluşumu ile, üretimin bizzat içinde olan kadın çiftçilerimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini ilk ağızdan dinlemek, kurum, kuruluşlar ve kamuoyu ile paylaşmak ve bilgilenmek, proje fikri oluşturmak,  eğitim, konferans ve gezi programlarına katılmak ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine katkı sağlamak olarak hedeflenmiştir.

         17.02.2024 tarihinde Birliğimiz Tahir Aydın toplantı salonunda yapılan toplantıda danışma kurulu üyeleri ile tanışılmış, kurulun hedefleri ve yapacağı çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapılarak görüş ve düşünceler paylaşılmıştır.

 

          Kadın Çiftçi Danışma Kurulumuz, bundan böyle kurul üyelerimizle birlikte, belirli zaman aralıklarıyla toplanarak güncel konuları istişare etme ve paylaşma fırsatı bulacaktır.

09.02.2024 Tarihinde Hanönü ilçesinde faaliyet gösteren kooperatiflerin ile yeni kurulumu sağlanan süt toplama merkezi faaliyetleri ile orman üretimi yapan kooperatiflerimizle istişare toplantısı yapıldı.

 

07.02.2024 tarihinde Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve personeli, ilimize atanan Sayın Valimiz Meftun DALLI’ yı makamında ziyaret ederek Birlik Başkanımız Erol AKAR birliğimizin faaliyetlerinden bahsetti ve Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diledi.

 

Ak Parti Milletvekili Sayın Fatma Serap EKMEKÇİ’ nin Süt Toplama Merkezlerinin faaliyetlerinin yerinde görülmesi amacıyla 03.02.2024 tarihinde, Parmaklıtürbe ve Mescit Köyü Süt Toplama Merkezlerini, ardından Taşköprü ilçesi Çetmi Köyü ana merkezimizi ve Aşağı Çayırcık Köyü Süt Toplama Merkezini ziyaret etmişlerdir. Yapılan ziyarette Birlik başkanımız Erol AKAR tarafından Süt toplama merkezlerimizin işleyişi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Ziyaretlerinden ve ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

01.02.2024 Tarihinde Birliğimizi CHP Belediye Başkanı Adayı Sayın Hasan BALTACI ve heyeti ziyaret etti. Birlik başkanımız Erol AKAR, Birliğimizin faaliyetlerinden ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken Ormancılık ve Hayvancılık alanlarında yaşanan sorunlardan, CHP Belediye Başkanı Adayı Sayın Hasan BALTACI ise 31 Mart yerel seçimleri için yapılması planlanan projelerden bahsetti.

Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

27.01.2024 tarihinde Ak parti Milletvekili Sayın Fatma Serap EKMEKÇİ’ nin Birliğimize yaptığı ziyarette Yönetim Kurulu üyeleri ve personelin de katılım sağladığı görüşmede Birlik Başkanımız Erol AKAR, birliğimizin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken karşılaşılan sorunlardan bahsetti.

Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Friday the 1st. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates