baslikyeni.jpg

Kastamonu Üniversitesi iletişim Fakültesi ile Birliğimiz arasında oluşturulan iş birliği çerçevesinde faaliyetlerimizin tanıtımı sürecinde süt toplama merkezlerinin sunduğu hizmetlerden ve bu hizmetlerin işleyiş süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Bu kapsamda Birlik Başkanımız Erol AKAR, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Muharrem ÇETİN, Arş. Gör. Salih ERTOSUN ve Arş. Gör. Mehmet EROL süt toplama merkezlerini ziyaret ettiler.

Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

İlimizde hayvancılığın gelişmesine bağlı olarak işletmelerin büyüme sürecine girmesi, hayvancılık sayısının ve süt üretim miktarının artması nedeniyle bireysel tank talepleri artmış. Bu talepleri karşılamak amacıyla birliğimizce bireysel tank koymak isteyen kooperatif ortaklarının ihtiyacını karşılamak amacıyla tank satışları başlamıştır.

Kastamonu Teknokent Anonim Şirketi’nin 29.03.2021 tarihinde Kastamonu üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, Kastamonu Köy Koop. ‘dan Birlik Başkanı Erol AKAR, Ziraat Mühendisi Tahir AYDIN, Teknokent’in Yönetim-Denetim Kurulu üyeleri ve diğer ilgili kurumların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

OR-KOOP Merkez Birliğinin bünyesinde kurulmuş bulunan Mesleki Yeterlilik Birimi’ nin yapmış olduğu sınav ve belgelendirme uygulamalarına yönelik Kastamonu’ da gerçekleşen eğitimlere Kastamonu, Ankara, Samsun, Sinop, Araç ve Karabük illerinde sınav yapıcı ve sınav görevlisi olarak görev alanlar katılım sağlamıştır.  06.04.2021 tarihinde gerçekleşen toplantı sonrasında 07.04.2021 tarihinde arazide yapılan sınav uygulamasından sonra katılım belgelendirmeleri yapılarak eğitimlere son verilmiştir.

 

 

                       Birliğimiz çalışanlarından Ömer BAYRAK, Mustafa MADEN, Tahir AYDIN, Ömer ÇELİK, Muhittin CİĞERCİ, Merve ÖZCAN, Gizem Nur ŞENGÜL ve Ercan Öz’ ün yeni yaşları çalışma arkadaşları ve dostları tarafından kutlandı.

                 Kendilerine yeni yaşlarında sağlık, huzur ve mutluluk diliyoruz.

 

KUZKA yetkilileri Kastamonu Köy Koop’u ziyarette bulundular. Yatırım destek ofisi koordinatörü Özgür Yücel YAKAR ve uzman Ali Seyhun ÇEVİK tarafından defne yaprağı işleme tesisi ile ilgili Köy Koop. yönetimine gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Hacettepe Üniversitesinden sayın Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ, dosyalama ve arşivleme çalışmalarını revize etmek üzere DGRV’nin düzenlediği organizasyon sonucunda Gürkan İLTUŞ, Tarık TEKİN ve Köy Koop. Merkez Birliğinden Adnan ŞEN’ in katılımlarıyla Kastamonu Köy Koop’u ziyarette bulundular. Birliğimiz hakkında gerekli bilgilendirmeler Birlik Başkanı ve Personelleri tarafından yapıldı. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine Teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Thursday the 13th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates