baslikyeni.jpg

 

1950 yılında Kastamonu ili Taşköprü ilçesinde doğdu.

İlk ve orta tahsilini Taşköprü de tamamladıktan sonra İstanbul Bölge Ziraat okulundan 1968 yılında, Ankara Meslek Yüksek Okulu Kamu Sevk ve İdaresi bölümünden 1978 yılında mezun oldu.

Gümüşhane Zirai Mücadele ve Karantina Müdürlüğünde 1968 yılında Ziraat teknisyeni olarak göreve başladı. 1974 yılında askerlik görevinin bitirilmesi ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Genel Müdürlüğünde, Kastamonu Hayvancılık Üretme İstasyonu Müdürlüğünde, Kastamonu Tarım İl müdürlüğünde çeşitli teknik ve idari görevler yaparak 1995 yılında Tarım ve Köy işleri Bakanlığından Uzman olarak emekli oldu.

Emeklilik döneminin başlamasından sonra, 1995 yılından itibaren gayrifaal durumda bulunan, Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliğinde Birlik Müdürü olarak göreve başladı. 1998 yılından bu tarafa ise Birlik Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Örgütlenme ile ilgili faaliyetlerde bilfiil görev almış, Üretici örgütlenmesi ve tarımsal alan kooperatifçiliği konularında altmışa yakın makalesi ve Bildirisi yayınlanmıştır. Halen Kastamonu Köy Kalkınma Ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olup evli bir çocuk babasıdır.  

                                  

EROL AKAR - BİRLİK BAŞKANI

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Friday the 1st. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates