baslikyeni.jpg
Kastamonu Çiğ Sütte AB Normlarında Kalite Artışına Yönelik Eğitim ve Uygulama Projesi 
Proje Uygulama Programı:AB-DPT TR90 Yerel Girişimler Hibe Programı 
Proje Toplam bütçesi:84.778 Euro 
AB-DPT den alınan mali destek miktarı: 76.300 Euro 
Projenin dönemi: Haziran 2006 –Eylül 2007
 
Projenin eğitim faaliyeti, Kastamonu İli, Taşköprü İlçesi, Alatarla Köyü İlköğretim Okulunda 25.11.2006 ve 28.01.2007 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
 
Eğitimlere Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakülteleri öğretim görevlileri katılmışlardır.
 
Eğitimlerimize birim kooperatiflerimizden 50’si Kadın ve 150’si Erkek olmak üzere toplam 200 kişi katılmış olup, eğitimler sonunda katılımcılarımıza Katılım ve Başarı Belgesi verilmiştir.
 
Üst Birlik olarak birim kooperatif üyelerinin eğitimi çalışmaları köy bazında da yapılmaktadır. Bu amaçla belirlenen köylerdeki üreticilerin birlik teknik elemanlarınca görgü ve bilgilerini artırmak amacıyla köy toplantıları gerçekleştirilmektedir.
 
Yine bu proje çerçevesinde birim kooperatifimiz olan Taşköprü İlçesi Yazıhamit Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde merkezi süt analiz laboratuarı kurulmuştur.
 
Bu kapsamda; 2006 Eylül ayı içerisinde laboratuar malzemeleri ve tüm ekipmanları ile birlikte süt soğutma tankı tedarik mal alım ihalesi iki lot halinde yapılmıştır.
 
Laboratuar malzemeleri ve süt toplama-soğutma tankının kooperatif binası içerisinde elektrik, su, doğrama ve mikrobiyoloji bölümü PVC bölme işleri yaptırılarak cihazların kurulumu için altyapı hazırlıkları yapılmıştır.
 
Laboratuar Malzemeleri ile süt soğutma tankı ve ekipmanları yüklenici firma elemanları tarafından kurularak, çalışır durumda teslim alınmıştır. 
 
Proje hakkında daha fazla bilgi için:
S. Özcan Özdemir 
(Proje Yürütücüsü, Kastamonu Kooperatifler Birliği)
Adres           : Cumhuriyet Caddesi Müze Yanı Ender Apt. B Blok No:1 Kastamonu 
Telefon        : 0 366 212 08 67 / 212 93 19 
Faks               : 0 366 212 20 08
E-posta         : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 
Web sayfası : http://www.kastamonukoykoop.com 

 

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Wednesday the 22nd. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates