baslikyeni.jpg

        Birliğimiz Çetmi Tesislerinde çalışmış olan Ali AKARSU 24.03.2023 tarihinde kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Köy Koop. ailesi olarak kaybımız büyüktür, Kendisine Allahtan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

Uzman Tarım Danışmanımız Ziraat Mühendisi Ömer Çelik tarafından Merkez Terzi Köyünde çiftçi eğitimi ve toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda hayvan sağlığı, sütte hijyen ve desteklemeler hakkında bilgiler verildi. Ayrıca toplantıya Tarım İl Müdürlüğünden Ziraat Yüksek Mühendisi Neriman Delge ve Ziraat Mühendisi Sertaç Oktay katılım sağladı.

Birliğimizce yürütülmekte olan İFAD projesi kapsamında 23.02.2022 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Çiftçi Forumu toplantısına Birliğimizi temsilen Birlik Yönetim Kurulu Başkanı’mız Erol Akar tarafından katılım sağlandı.

            İFAD Projesinin yürütülmekte olduğu diğer ülkelerin temsilcileri ve Bakanlığımız yetkililerinin de katılım sağladığı forumda Üretici örgütlerinin projede daha etkin görev alması ve faaliyet konularının çeşitlendirilmesi gibi konular görüşüldü.

 

13-14.02.2023 tarihinde Özbekistan Heyeti Birliğimizi tanımak amacıyla Kastamonu’ ya ziyarette bulunmuşlardır. Tarım İl Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU ve Şube Müdürleri, Birlik Başkanımız Erol AKAR, Yönetim Kurulu Üyemiz Özkan KAPUCU ve İnsan kaynakları Sorumlumuz Gizem Nur Hızarcıoğlu ile birlikte 13.02.2023 tarihinde Birliğimiz Tahir AYDIN Toplantı salonunda Birlik Başkanımız Erol AKAR tarafından Birliğimiz ile ilgili kuruluştan bu tarafa yapılan faaliyetler ile ilgili genel bilgilendirmelerde bulunmuştur.14.02.2023 tarihinde Mescit Süt Toplama Merkezimiz, Çetmi Ana merkezimiz ve Aşağı Çayırcık Süt Toplama Merkezimiz ziyaret edilerek süt alımını ve aşamalarını yerinde görme imkanı sağlanmıştır.

 

 Özbekistan Heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

13.01.2023 tarihinde Ormancılık konularıyla ilgili bilgilendirme yapılmak üzere Orman Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen Danışma Kurulu Delege Seçimi toplantısına orman üretimi yapan kooperatif yöneticileri katılım sağlamıştır. Katılımcılara Ormancılık konularında, Birlik Başkanımız Erol Akar ve Orman Mühendislerimiz tarafından bilgilendirmeler yapılmış olup, Kastamonu Orman İşletme Müdürü Erkan GAZİBEYOĞLU ve Karadere Orman İşletme Müdürü Muhammed SAVCI ile karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulmuş, toplantı sonunda delegasyon seçimi de yapılarak toplantıya son verilmiştir. 

 

Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği ile Birliğimiz organizasyonunda gerçekleştirilen Orman üretim işçiliği mesleki yeterlilik belgelendirme sınavları 28.12.2022 - 30.12.2022 tarihleri arasında yapılmıştır.

TAKBİ Projesi kapsamında DGRV’ nin düzenlediği eğiticilerin eğitimi programında eğitmen olarak seçilen kişilerin 20-23.12.2022 tarihleri arasında Ankara’ da gerçekleştirilen toplantıda, Organizasyon yapısı ve işleyişi, İnsan kaynakları, Ortakların yönetimi ve Pazarlama konularında katılımcılara eğitim amaçlı bilgilendirmeler yapılmış olup Birliğimiz İnsan Kaynakları Sorumlusu Gizem Nur HIZARCIOĞLU tarafından İnsan kaynakları konusunda sunum yapılmıştır.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Saturday the 25th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates