baslikyeni.jpg

Taşköprü Belediyesi ve Birliğimiz tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Ethem mahallesi süt toplama merkezinin 23.06.2022 tarihinde açılışı yapıldı. Açılışa; Taşköprü Kaymakamı Çağlar PARTAL, Belediye Başkanı Abdullah ÇATAL, İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel TANRIKULU, Taşköprü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet İPEK, , Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN ve kooperatif yöneticileri ile çiftçiler açılışa katıldı.  

Devrekani ilçemizde 20 kadın çiftçimizin bir araya gelmesiyle kurulan Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu ve birliğimize ortaklık için başvuruda bulundu. El emeği göz nuru olan yerel dokumaların pazarlanarak ekonomik değere dönüşmesinde birliğimiz ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerdir. Kadınlarımız tarafından kurulan girişimci kooperatif yönetimine ve ortaklarına başarılar diliyoruz.

 

Birliğimizin 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Güray Koçak toplantı salonunda, Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK, Köy Koop. Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet VAROL, TKDK İl Koordinatörü Ahmet KUYULU, Or-Koop. Genel Müdürü Erdem KAPLAN, ilgili kurum amirleri ve siyasi partilerin temsilcilerinin katılımlarıyla 14.05.2022 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda birliğimizin 2021 yılı faaliyetleri değerlendirildi. 

 

 

KÖY KOOP. PROJE DESTEK BİRİMİ TARAFINDAN HAZIRLANAN TKDK IPARD2, 11. ÇAĞRI DÖNEMİ 2. VE 3. GRUPTA ONAYLANAN PROJELERİMİZ.

TOPLANTI TARİHİ: 14.05.2022

TOPLANTI YERİ: KASTAMONU İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ GÜRAY KOÇAK TOP. SALONU

TOPLANTI SAATİ: 13.00

 

 

Birliğimiz çalışanlarından görev şehidimiz Tahir AYDIN 23.02.2022 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

Ramazan Bayramının ikinci günü olan 03.05.2022 tarihinde öğle namazına müteakip saat 13:15’ te Nimet Darende Camii’nde okunacak mevlid-i şerife tüm dost, akraba ve sevenleri davetlidir.

Buzağı desteklemesi ve süt desteklemesi ödemeleri ; 22.04.2022 ve 29.04.2022 tarihlerinde saat 18:00' dan sonra hesaplara aktarılacaktır.

 

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Sunday the 3rd. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates