baslikyeni.jpg

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile yapılan projenin onaylanması sonucunda alımı gerçekleştirilen süt soğutma tankları, laboratuvar malzemeleri gibi gerekli diğer araç gereçler temin edilerek Çetmi Süt Toplama Merkezindeki yerini aldı.

 

Valimiz Sayın Avni Çakır Birliğimiz tesislerini ziyaret ederek faaliyetlerimizle ilgili bilgi aldı. Bu kapsamda Çetmi, Aşağı Çayırcık ve Yazıhamit köylerinde bulunan tesisler ve süt toplama merkezleri ziyaret edildi.  

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ile Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem ’in de katıldığı ziyarette faaliyetlerle ilgili olarak Birlik Başkanı Erol AKAR tarafından bilgilendirme yapıldı. Birlik tarafından yürütülen çalışmalardan memnuniyetini ifade eden sayın valimiz Avni Çakır’a ziyaretlerinden ve Birliğimize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Birliğimizce yapılan orman işçiliği belgelendirme sınavı 05.12.2020 / 11.12.2020 tarihleri arasında Kaşçılar bölgesinde yapılmış olup sınavda başarılı olan adayların belgelendirmeleri yapılmıştır.

 

Bu güne kadar yapılan sınavlarda dört bine yakın kişi sınavlara girerek belge almaya hak kazanmıştır. Sınavlara 2021 yılında da devam edilecektir.

 

 

Birliğimiz faaliyet alanlarının giderek gelişeceği dikkate alınarak, daha önce alımı gerçekleştirilen merkez büro üst katındaki dairede tadilat ve düzenleme işlemleri gerçekleştirildi.

 

 

 

Birliğimizin en eski emektarlarından ve herkesin sevgi ve saygısını kazanmış olan Cemal SARIBEKİROĞLU Covid-19 salgınına yenik düşerek  04.10.2020 tarihinden hayatını kaybetti. Köy Koop. camiası olarak üzüntümüz büyüktür. Sevenlerine, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

         Birliğimiz Yönetim kurulunca onaylanan ve ilk yapılacak genel kurulun onayına sunulacak olan, yönetmelikler ve uygulama formları, birlik ana sözleşmesi gibi maddeleri içeriğinde barındıran  ‘ MEVZUAT DÜZENLEMELERİ EL KİTABI ‘ nın basımı yapılmıştır.

           Sayın Erdoğan KANTURER yayınlamış olduğu yazısında Kastamonu Köy Koop. Birliği gelişimi ve Erol AKAR’ın bu gelişimdeki katkılarından bahsetmiştir.

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Tuesday the 19th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates