baslikyeni.jpg

Birliğimiz hizmet alanı içerisinde bulunan, özellikle orman üretimi konusunda yoğun faaliyet gösterilen ilçemizde kooperatiflere hem yasal muhasebe hem de diğer alanlarda daha etkin olarak hizmet vermek amacıyla faaliyete geçirildi. Şubede hizmet yapmak üzere Merve Özcan birliğimizde göreve başlatıldı.

İlçemiz kooperatiflerine ve yöreye hayırlı olmasını diliyoruz.

Birliğimiz Yönetim kurulunca onaylanan ve ilk yapılacak genel kurulun onayına sunulacak olan, yönetmelikler ve uygulama formları birlik ana sözleşmesi ile birlikte web sayfamızın Birlik Mevzuatı bölümünde yayınlandı.

Yayınlanan yönetmelikler:

Personel Yönetmeliği

Disiplin yönetmeliği

Danışma kurulu yönetmeliği

Satın alma ve ihale yönetmeliği

Avans ve kredi yönetmeliği

 

Birliğimizde yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Özkan KAPUCU, akvim tv' ye konuk oldu. Birliğimizin faaliyet alanları, gelişimi, hizmet verdiği bölgeler, bölgemiz ekonomisi için ne kadar önemli bir kuruluş olduğu konusuna değinilmiş, sadece süt alanında değil orman üretimi konularında bilgilendirmeler yapmıştır. 

HABERİN AYRINTILI VİDEOSUNA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

http://www.akvim.tv/tarim-gunlugu-08bolum-ozkan-kapucu-22temmuz2020-akvim-tv.html?fbclid=IwAR2TGRkkkCYpkYpSx8sLeWoSMNowh_CvluK3KzE0TCaf5vOaX8j3StQjUwI

Birliğimiz muhasebe hizmetlerinde görev alan Mustafa Maden Mali Müşavir yardımcılığı görevine getirildi.

2009 yılından bu tarafa birliğimizde hizmet alan, Kooperatif yöneticilerinin, çalışan diğer personelin ve yönetimin takdir ve sevgisini kazanan Mustafa Maden’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne verilen Bitkisel ürün paketleme ünitesinin kurulması projesi onaylanmış olup makine alım süreci başlatılmıştır.

            Birliğimiz tarafından pazarlaması yapılan Pirinç, Siyez bulguru, Siyez Buğdayı unu, Sarımsak gibi ürünler bundan böyle daha sağlıklı ambalajlarda tüketiciye sunulabilecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin gıda yardımında ve aş evlerinde kullandığı pirincin satın alınması konusunda Birliğimizle Büyükşehir Belediyesi arasındaki sözleşme miktarı 60 ton olarak belirlenmiş iken 180 tona çıkarıldı.

Tosya- Ortalıca Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifince ortaklarından temin edilerek işlenen 180 ton pirincin sevkiyatı Mayıs ayı sonunda tamamlandı.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne, pirinç alımı için Birliğimizi ve bölgemizi tercih ettiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yaşamı derinden etkileyen Kovid-19 pandemi süreci, çalışma hayatını da çok olumsuz yönde etkiledi. Birlik faaliyetleri de hiç şüphesiz bu süreçten etkilendi. Verilen hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi adına çalışanlarımız ve kooperatiflerimiz tarafından özverili bir süreç halen devam etmekte.

Birlik tarafından verilen hizmetin aksamaması için bu süreçte günlük nöbet sistemi getirilmiş, asgari personel ile hizmetin aksamadan yürütülmesine çalışılmıştır.

Büro iki kez dezenfektanla ilaçlanmış, alt ve üst girişlere dezenfektan stantları konulmuş, yerleşim ve bekleme alanlarında uyarıcı işaretler konularak sosyal mesafelerin korunmasına özen gösterilmiştir.

En kısa zamanda en az kayıpla ve zararla ülkemizin ve insanlığın bu sorundan kurtulmasını diliyoruz.

 

ORKOOPGIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı   

Tuesday the 11th. S.S. Kastamonu Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği © 2017 Durukan Tasarım - Free Joomla 3.5 Templates